top of page

מדוע אתם צריכים זמני משלוח מהירים במסחר מקוון

זמני משלוח מהירים איקומרס

מדוע אתם צריכים זמני משלוח מהירים במסחר מקוון ?

לפי המאמר של Statista הם מעריכים שתחום המסחר המקוון יוערך בשווי של 4.88$ טריליון עד 2021. לכן בשנים הקרובות אתם צריכים לצפות שתחום האיקומרס יגדל עם יותר עסקים ויהיה הרבה יותר תחרותי.


משלוחים מהירים בתחום האיקומרס המואץ של היום, זו אינה עוד תוספת נחמדה לעסק המקוון שלכם, אלא תוספת חובה!

הרי זה ידוע שבעלי חנויות סופגים ביטולים ובקשות להחזר כספי על מוצרים שלא הגיעו בזמן או שמעולם לא הגיעו כי עברו יותר מי 35 ימים?! 

הרי בתרבות האינסייט (המיידית), הצרכן של היום רוצה את המוצר שלו מהר ואפילו באותו היום!

כמובן שאתם עדיין תוכלו לעבוד עם זמני משלוח ארוכים, אבל אתם תצטרכו לעמוד בשלושת המרכיבים הנדירים הבאים:

  1. לקוחות סבלניים מאוד

  2. מוצרים לא יקרים אבל איכותיים שתוכלו להוביל על המתחרים

  3. ומוצרים יחודיים שהלקוחות שלכם לא יכולים להשיג במקום אחר ומהר יותר.

ניתן להימנע מסיכונים מיותרים אלו של ביטולים ובקשות להחזרות ע” בחירת מוצרים שיגיעו בזמן מהיר יותר ובזמן.

במאמר הבא נתמקד בחמשת הסיבות, מדוע אתם צריכים משלוחים מהירים כדאי שתצליחו בתחום האיקומרס והדרופשיפינג בפרט!

דרופשיפינג משלוחים

1. סיפוק מיידי IN , המתנה ארוכה OUT!

באנגלית זה נישמע יותר מעולה! אז אני מצרפת את הכותרת באנגלית Instant Gratification is in, Prolonged Waits are out

הזמנים של היום טסים במהירות הבזק וכוללים בתוכם טרנדיים עכשווים שמשתנים בהתאם לאתגרים של המדיות החברתיות, הכל בעידן הנוכחי מהיר יותר והחברה כיום מוגדרת ע”י צריכה וסיפוק מיידי.

הדוגמא הכי טובה היא ארה”ב של המאה ה-21 שמתנהגת כמו ילד מפונק שרוצה הכול עכשיו, רווח מיידי, את הסמארטפון האחרון, בידור זמין וכו’, ולא לוקח בחשבון את התנאים ארוכי הטווח וההשלכות.

עם ההתקדמות של החברה, הדרך שבה איקומרס(מסחר מקוון) כמו איביי, שופיפיי, אטסי, אמזון מתפתחים הם לא משאירים את עצמם מאחור ומתאימים את עצמם לשינויים הרדיקלים שחלים בחברה.

זה לא מפתיע שצרכנים מצפים למהירות ברכישות שלהם אונליין: בין אם זה תמיכה או משלוחים. אם אתם מצליחים לעשות משלוחים בצורה נכונה 50% מההצלחה שלכם מובטחת.

מחקרים הוכיחו שלקוחות מצפים למשלוחים תוך שבוע!! לפחות! כשלקוחות יושבים בבית ומזמינים מוצר אונליין, הם כבר נמצאים בתחושה שהמוצר כבר שלהם והם מצפים לו, ככול שיקח למוצר להגיע יותר זמן כך עולה סף האכזבה והייאוש שלהם.

2. אמזון מעלה את הרף

לקוחות הפריים באמזון צמחו ב-49% תוך שנה! משלוחים באותו היום בעליה של 51% בקרב גילאי 18-34 ומשלוחי פריים מהירים, זמינים כיום בכל ארה”ב.

אין שום ספק, שאמזון היא שחקן מוביל באיקומרס. בזמן שסוחרים בינוניים יתקשו להציע משלוחים באותו היום, זמני השילוח שאמזון מציעה מציבה רף מאוד גבוהה לסוחרים ועומדת בציפיות הצרכן.

לשרוד באותו השוק שבו נמצאת אמזון ועם זמני משלוח שעוברים את השבוע או השבועיים או אפילו יותר מזה, יוביל את העסק שלכם ל”מרחץ דמים”.

משלוחם מהירי עם אמזון

3. משלוחים מסין זה מודל מיושן

המקור של דרופשיפינג הוא מודל משלוחים מסין לארה”ב או לכל יעד, וישנה דאגה לכך שהמוצרים מגיעים באיכות ירודה ומשלוחים שמגיעים אחרי חודש. כיום ישנם מוכרים שפונים לספקים אחרים שיותר קרובים או אף מוצאים ספקים סינים שמחזיקים סחורה בתוך ארה”ב או אירופה, חלקם אף פונים למפעלים ולספקים קמעונאים שנמצאים במדינה של הלקוחות שלהם. הצרכנים נמצאים בתחושה של חוסר אמון, מכיוון שהם מוצאים מוצרים באתרים הסיניים במחירים נמוכים יותר שלא לדבר על חבילות שלא מגיעות ללקוח, ועל תקשורת לקויה עם הספק והדרופשיפר, מה שמוביל לשירות לקוחות גרוע.

בנוסף לכך מדיניות טראמפ, מעלה את המיסים על מוצרים שמגיעים מסין, דרופשיפינג מסין כנראה יהיה בנסיגה עבור השוק האמריקאי. 

בכך יגדל זמן המשלוחים ועליה בתעריפי המשלוחים. על מנת שהרכישות עבור הצרכנים יהיו מוצלחות ובזמני משלוח קצרים,

 מומלץ לבדוק ולמצוא ספקים מקומיים או קרובים למדינה אליה אתם עושים דרופ.

4. התחרותיות יותר תחרותית מאי פעם

בעידן הצפת המידע ועם קידמת האינטרנט, כל אחד יכול מכל מקום בעולם להקים חנות וירטואלית בעלות מינימלית.

אותם מוצרים יכולים להימצא בעוד 15-20 חנויות נוספות. הבידול עבור הצרכן יהיה: משלוח מהיר בחינם. על כל לקוח יהיו מספר חנויות שיתאימו עבורו ואתם צריכים ללכת צעד נוסף קדימה בכדי לשכנע אותו לקנות ממכם!

החנות שלכם צריכה להיות ייחודית ולבלוט מלמעלה ומטה, בכך שתשדרגו את הפרסום ואת אסטרטגיית השיווק, עיצוב מעולה לחנות, מוצרים איכותיים, וכמובן משלוחים מהירים וזולים. יותר מי 55% “העגלות” abandoned carts שנעזבו בחנויות הן בגלל בעיות משלוחים- מהירות משלוח, עלויות וכו’.

באמצעות משלוחים מקומיים או קרובים למדינת היעד שבה נמצא קהל הקונים שלכם, תוכלו להיות בטוחים בעלויות נמוכות ובזמני משלוח מהירים. זהו יתרון מובהק על המתחרים שלכם, זה לא רק יבטיח לכם לקוחות חוזרים אלא גם פידבקים טובים שיביאו לקוחות חדשים.

5. תרוויחו לקוחות שישארו איתכם לכל החיים

הרבה אנשים בתחום הדרופשיפינג יוצאים מנקודת הנחה שהמכירות אצלהם בחנות הן חד פעמיות, לקיחה בחשבון של כל המשתנים שדיברנו עליהם לפני כן ובחירת מוצרים עם משלוחים מהירים, יהיה זה הימור בטוח וחכם בדרופשיפינג.

דרופשיפינג הוא מודל מעולה לעבוד איתו, עלויות נמוכות, מזעור סיכונים וזמן: אבל אם כל מה שיוצא בסופו של יום, זה החזרות מוצרים ולקוחות מתלוננים ולא מרוצים מהמוצר והמשלוח והזמני המתנה, אז זה הופך את כל המודל של הדרופשיפינג ללא כדאי.

ניתן לבנות מערכת יחסים חזקה עם הלקוחות שלכם ולגרום להם לחווית קניה נהדרת. ניתן לעשות זאת באמצעות תקשורת נוחה וידידותית עם הלקוחות שלכם דרך כל פלטפורמה, תמיד תוודאו שהלקוחות שלכם מרוצים מהשירות והמוצרים, לעולם אי אפשר להפריז בערך של אינטראקציה בין לקוחות בחברה. שיתוף פעולה כזה ללא רבב עם לקוחות שווה ל-מותג מדהים עם לקוחות נאמנים.

ניתן להפוך את המותג שלכם למדהים ויחודי עם זמני המשלוחים שלכם יהיו מותאמים לצרכי הלקוח בעידן הנוכחי, וכמובן שהמוצרים יגיעו מספק אמין ואיכותי. ניתן לבדוק ספקים חלופיים (מסין) שכבר נמצאים בארה”ב ואירופה לדוגמא, באמצעות השירות של SPOCKET תוכלו למצוא ספקים שנמצאים בארה”ב ואירופה עם זמני משלוחים מהירים. בקרוב אפרסם מאמר סקירה על פלטפורמות חלופיות לאלי אקספרס, עם ספקים אמינים וזמני משלוח מהירים.

מסקנות

ניתן לזהות מגמה אצל צרכנים שהם מוכנים לשלם יותר על מנת לקבל מוצר עם משלוח מהיר. תחום המסחר המקוון (איקומרס) נמצא תמיד בהאצה ובכל יום מתחדש ומתעדכן אבל דבר אחד בטוח, ביקורת אחת מלקוח שהתלונן שחיכה למוצר הרבה זמן וקיבל שירות לקוחות גרוע, יכולה לסכן את המותג שלכם. תוודאו שאתם מטפלים/מתמודדים עם שניי הנושאים האלו כבר מעכשיו לפני שיהיה מאוחר מידי. עדכנו את העסק שלכם במשלוחים מהירים וספקים אמינים.

הזמן לא מחכה לאף אחד, למה אתם מחכים?

ספרו לי מה אתם חושבים על הפוסט ועד כמה הוא עזר לכם.

Comments


bottom of page